Volkinšteinu un viņa ģimenes locekļus lūdz apsūdzēt nelikumībās ar ‘Rīgas satiksmes’ degvielas kartēm

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) 29. jūlijā nosūtījis krimināllietas materiālus Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas prokuratūrai, rosinot sākt kriminālvajāšanu pret trim personām, tostarp kādu pašvaldības kapitālsabiedrības “Rīgas satiksme” amatpersonu, portāls “Delfi” uzzināja KNAB.

Aģentūra LETA ziņo, ka šajā kriminālprocesā aizdomās turētā “Rīgas satiksmes” amatpersona ir “Rīgas satiksmes” daudzmiljonu eiro iepirkumu lietā aizdomās turētais, bijušais pašvaldības uzņēmuma Infrastruktūras uzturēšanas un attīstības departamenta direktors Igors Volkinšteins, savukārt fiziskās personas – Volkinšteina dēls Jānis Volkinšteins un viņa sieva Jūlija Volkinšteine.

“Rīgas satiksmes” amatpersonu lūgts apsūdzēt pēc Krimināllikuma 20. panta 4. daļas un Krimināllikuma 193. panta 2. daļas par par nelikumīgu darbību ar maksāšanas līdzekļiem atbalstīšanu. Savukārt abas fiziskās personas lūgts apsūdzēt pēc Krimināllikuma 193. panta 2. daļas par nelikumīgām darbībām ar maksāšanas līdzekļiem.

No KNAB publicētās inforgrafikas noprotams, ka “Rīgas satiksmes” amatpersona nodevusi uzņēmuma degvielas kartes divām privātpersonām, kas šos maksājuma līdzekļus izmantojušas, lai privātajos transportlīdzekļos iepildītu degvielu.

Izmeklēšanā birojs noskaidrojis, ka nelikumīgās darbības notikušas ne mazāk kā 27 reizes laika periodā no 2017. gada 11. janvāra līdz 2018. gada 3. decembrim.

Kopējā summa par kādu iepildīta degviela privātajos transportlīdzekļos ir 1574,70 eiro.

Par sveša finanšu instrumenta vai maksāšanas līdzekļa nelikumīgu izmantošanu Krimināllikumā paredzētais sods ir brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem, īslaicīga brīvības atņemšana, piespiedu darbs vai naudas sods, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

three × three =