‘Rīgas nami’ bijušajam vadītājam būs jākompensē uzņēmumam 1,2 miljoni eiro

Augstākā tiesa atteikusies ierosināt kasācijas tiesvedību bijušā SIA “Rīgas nami” valdes priekšsēdētāja Kārļa Kavaca apsūdzībā, līdz ar to viņam būs jāizcieš četru gadu cietumsods un savai bijušajai darbavietai jāsamaksā 1,2 miljonu eiro liela kaitējuma kompensācija.

Bijušais “Rīgas namu” valdes priekšsēdētājs atzīts par vainīgu dienesta pilnvaru pārsniegšanā un dokumentu viltošanā un sodīts ar brīvības atņemšanu uz četriem gadiem un 12 dienām. Šādu sodu bija nolēmusi piespriest Rīgas apgabaltiesa. Pirmās instances tiesa bijušo amatpersonu attaisnoja, informēja prokuratūrā.

Jau vēstīts, ka 2012. gadā tika atstādināta “Rīgas namu” valde, pašvaldības vadība publiski pavēstīja – uzņēmumā esot veikti augsta riska finanšu darījumi ar tā brīvajiem līdzekļiem. Nepilnu mēnesi vēlāk Kavacu aizturēja policija.

Saskaņā ar apsūdzību persona 2011. gada maijā “Rīgas namu” vārdā noslēdza līgumu un vienošanos ar ar finanšu operācijas veicošo uzņēmumu “Zeus”, ka bez atlīdzības un bez jebkāda nodrošinājuma nodod uzņēmuma rīcībā 5 476 595 eiro.

Prokuratūra uzskatīja, ka šis līgums, kas bija noformēts kā pakalpojuma līgums par valūtas kursa vadību un finanšu līdzekļu konvertāciju, patiesībā esot aizdevuma līgums, un tādā gadījumā Kavacs pārkāpis savas pilnvaras.

Būtībā šīs līgums nozīmēja SIA “Rīgas nami” finanšu līdzekļu ilgstošu atrašanos uzņēmuma rīcībā, neaizliedzot izmantot tos savā saimnieciskajā darbībā. Uzņēmums savas saistības neizpildīja, kā rezultātā pamatparāds SIA “Rīgas nami” 2012. gada 1. oktobrī bija 1 800 986 eiro.

Turklāt apsūdzētā persona “Rīgas nami” grāmatvedei nepamatoti, bez attaisnojuma dokumentiem lika izdarīt ierakstu grāmatvedības uzskaites kontos, nepamatoti samazinot uzņēmuma parādu “Rīgas namiem” par 22 619 eiro.

Tiesa iepriekš nolēma no apsūdzētā “Rīgas nami” labā piedzīt kaitējuma kompensāciju 1 218 715 eiro apmērā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

2 × two =